Kegyesen közelebb engedett magához valakit a nagyon hosszú asztalánál Putyin
Az orosz elnök egy laza intéssel jelezte, hová teheti e a székét az óvatosan közeledő tisztviselő.
Az orosz elnök egy laza intéssel jelezte, hová teheti e a székét az óvatosan közeledő tisztviselő.
Keresetlen szavakkal illette Vlagyimir Putyin orosz elnököt és politikáját egy telefonbeszélgetés során Joszif Prigozsin ismert orosz producer és Farhad Ahmedov oligarcha. Egyikük Sátánnak nevezte Putyint, aki szerintük „elb*szta” a gyerekek jövőjét. Prigozsin szerint a felvétel hamisítvány, orosz titkosszolgálati források szerint azonban valódi.
Egy folyamatosan zűrzavaros világban szükség van olyanra, aki megoldja a bajokat és békét teremt. E célra Amerika sokkal alkalmasabb, mint Hszi Csin-Ping, Vlagyimir Putyin vagy a hasonszőrűek, írja a brit lap külpolitikai szemleírója, Simon Tisdall.
Putyin legújabb ötlete, hogy atomfegyvereket telepít Fehéroroszországba.
Vlagyimir Putyin taktikai atomfegyvereket telepít Fehéroroszországba, az Egyesült Államok szerint viszont nincs mitől félni.
A lépés nem sértené a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló egyezményeket – legalábbis az orosz elnök szerint.
Az utóbbi időben Putyin- és rendszerkritikussá vált Abbasz Galljamov azonban már jó ideje külföldön él.
Alapjaiban változtatta meg Vlagyimir Putyin politikáját az, hogy a gyors győzelem reményében lerohanta tavaly Ukrajnát, ugyanis ahelyett, hogy a Kreml erőforrásait az elnök jövőre esedékes újraválasztására koncentrálná, inkább a háborúra fordítja azokat. Bár korai lenne arról beszélni, hogy a rezsim a végéhez közeledik, biztos, hogy a feszültségek nőni fognak a jövőben – írja a The Moscow Timesban megjelent véleménycikkében Nigel Gould-Davies, az Egyesült Államok korábbi minszki nagykövete.
Törvénymódosítást is javasol a politikus: egyrészt a bíróság minden tevékenységének megtiltására Oroszország területén, másrészt megbüntetnék azokat, akik "segítséget és támogatást" nyújtanak a hágai törvényszéknek.
Le kellene söpörni a külpolitika asztalát, és új hierarchiában újrateríteni azt – mondta a hvg360-nak adott interjúban Deák András, az Euro-Atlanti Integrációért és Demokráciáért Alapítvány munkatársa. A háborúval kapcsolatos magyar álláspont felgyorsította az ország izolációját, a kérdés az, hogy ez az imázs tetoválásként „beleég-e" Orbánba. Hozzátette, a háború maga nem elfogadható, de az energiakrízis a vártnál gyorsabban rendeződött, az egész szankciós rendszernek és Ukrajna támogatásának formálisan elviselhető költsége van. Az interjú a hvg360-on indult vitasorozat második része.
Nemzetközi páriává teheti, de a felelősségre vonásig csak radikális oroszországi rendszerváltás esetén juttathatja el Vlagyimir Putyint a Nemzetközi Büntetőbíróság által kiadott elfogatóparancs.
Összeszedtük, mit válaszolt a miniszterelnökséget vezető miniszter a hvg.hu kérdéseire a kormányinfón.
A Nemzetközi Büntetőbíróság egy szigorúan szabályozott folyamat eredményeként, az ügyészség indítványa alapján adhatja ki az elfogatóparancsot, ez pedig arra utal, hogy van alapja a döntésének - mondta Gleb Bogus nemzetközi jogász a Novaja Gazetának.
Magyarország hiába tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak (ICC), nem hirdette ki az ICC statútumát.
Moszkvában megerősítették Kína és Oroszország barátságát Hszi Csin-ping és Vlagyimir Putyin negyvenedik csúcstalálkozóján, de nem állapodtak meg a Szibéria ereje 2 földgázvezetékről, amely pedig különösen fontossá vált az oroszok számára, miután elveszítették az európai piac nagy részét.
Az orosz elnök a szegényített urán tartalmú lőszerekre utalt, azonban ezek – azon felül, hogy lőnek velük – nem veszélyesek, sokkal alacsonyabb a sugárzásuk, mint a természetben előforduló uránnak, és bombát se lehet belőlük csinálni.
Orbán Viktor rossz úton halad, ha az Európai Uniót akarja zsarolni Svédország NATO-tagságának hátráltatásával – állítja Adrian Hyde-Price brit politikaprofesszor, a Göteborgi Egyetem nemzetközi- és biztonságpolitikai szakértője. A szakember szerint a svédek júliusra rendezik a vitáikat Törökországgal, annyira pedig Orbán Viktort sem tartja hülyének, hogy ezután is akadékoskodjon. Azt viszont megbocsáthatatlannak érzi, hogy a magyar kormány belpolitikai önérdekből nem akarja észlelni a biztonságpolitikai kockázatot, amit a hintapolitika eredményez.
Oroszország legrégebbi emberi jogokkal foglalkozó szervezetének kilenc vezetőjénél tartottak razziát az orosz hatóságok. A házkutatásnak köze lehet ahhoz, hogy a Nobel-békedíjas szervezet tagjait az orosz hatalom a "nácizmus rehabilitálásával" vádolja.
Két autokrata találkozik. Így szól az egyik: Sto gyelaty? Mire a másik: Titok.
A Nemzetközi Büntetőbíróság Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen kiadott elfogatóparancsát csak azért nem üdvözölték közös nyilatkozatban az unió tagállamai, mert a kiadott közlemény aláírói közül Magyarország hiányzik. A magyar külügy szerint ez nem nevezhető vétónak, de ami igazán különössé teszi a történetet, hogy a témában nem is ők, hanem Varga Judit tárcája az illetékes. Az igazságügyi minisztérium azonban egyelőre jobbnak látja a hallgatást.